Zbrodnia na Bliskim Wschodzie – co tym razem odkryje Hercules Poirot?

Rendez-vous ze śmiercią. Herkules Poirot. Tom 19 nowości to kolejna wciągająca książka mistrzyni kryminałów Agathy Christie. Tym razem autorka zabiera czytelników na Bliski Wschód, gdzie dochodzi do kolejnej zbrodni. Czy znany detektyw Hercules Poirot i tym razem dojdzie do prawdy? Jedno jest pewne: czas goni. Poirot ma tylko 24 godziny na rozwiązanie zagadki.

Rodzina trzymana żelazną ręką

Po raz kolejny okazuje się, że Hercules Poirot nie zazna spokoju w trakcie swoich podróży. Jak mógł przypuszczać zbrodnia i śmierć to nieodłączne towarzyszki jego przygód. Tym razem jego podróż to nie tylko kolejna zagadka do rozwiązania, ale i historia pełna rodzinnych dramatów. Bohaterowie historii, Boyntonowie to rodzina, której relacje daleko się mają od ciepłych i przyjaznych, jakie powinny panować wśród bliskich krewnych. Głowa rodziny trzyma wszystkich żelazną ręką. Zawsze ma rację, rządzi się, narzuca rodzinie swoje zdanie, a także trzyma całą rodzinę pod pantoflem. Właściwie uważa to za hobby i zupełnie tego nie ukrywa. Trzymając swoje dzieci w ryzach pani Boynton nie przypuszcza, że gdy na chwilę zaznają wolności dojdzie do tragedii. Gdy ta ma miejsce mało kto okazuje współczucie rodzinie, wiedząc jakie panują w niej warunki i jak dalekie są relacje pomiędzy poszczególnymi jej członkami. W zaistniałej sytuacji Hercules Poirot dostaje zadanie od pułkownika Carbury’ego. W ciągu 24 godzin musi rozwiązać zagadkę. Czy będzie w stanie odkryć prawdę?

Agatha Christie – mistrzyni kryminału

Agatha Christie to postać, którą wszyscy znają. Jej seria książek o Herculesie Poirocie została przetłumaczona na wiele języków i jest znana na całym świecie. Książka o rodzinie Boynton wciąga od pierwszych stron i pokazuje psychologiczne aspekty postaci oraz to w jaki sposób sytuacja w rodzinie może wpłynąć na zachowanie poszczególnych osób. Choć od napisania tej powieści minęło wiele lat dużo z aspektów w niej poruszonych wciąż jest aktualnych. W serii poza powyższą pozycją ukazały się jeszcze m.in. takie książki jak: “Morderstwo w Orient Expressie”, “Śmierć na Nilu” oraz “Zbrodnie zimową porą”.