Co takiego ma w sobie ekscentryczny Belg, czyli Agatha Christie i jej Herkules Poirot

Uwielbiam czytać kryminały, zwłaszcza tak zwane klasyki. Jestem ogromną fanką twórczości Agathy Christie, dlatego staram się czytać każdą książkę, która została przez nią napisana. Szczególnie cenię jej serię o Herkulesie Poirot. Szczerze przyznam, że czytałam już większość powieści z tego cyklu, a niektóre nawet kilka razy. Kilka dni temu miałam okazję sięgnąć po pozycję “Rendez-vous ze śmiercią. Herkules Poirot. Tom 19“, która od samego początku mocno przypadła mi do gustu. Nie mogłam oderwać się od czytania, tak bardzo podobała mi się ta lektura. Dawno nie miałam już tak, że pochłonęłam jakąś książkę w ciągu jednego wieczora, a w tym przypadku dokładnie tak było. 

Śmierć matki, a rodzinne zawirowania 

Głównym bohaterem jest tutaj oczywiście Herkules Poirot, który jako detektyw próbuje rozwiązywać nawet te najtrudniejsze zagadki kryminalne. Nasz bohater to niezwykła postać. Jest on bowiem niezwykle ekscentryczny, arogancki, ale i piekielnie inteligentny. Żadna zbrodnia, o której wie, nie może pozostać nierozwiązana. Mężczyzna zawsze znajdzie odpowiedź na każde pytanie, a przy okazji zrobi to w naprawdę specyficznym stylu. Tym razem Herkules będzie musiał rozwiązać zagadkę śmierci bogatej amerykanki. Nie będzie to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać, gdyż w grę wejdą rodzinne dramaty. Czy i tym razem nasz sprytny detektyw sobie poradzi? Kto okaże się mordercą? Zachęcam do czytania, bo naprawdę warto. 

Czy każdą zagadkę da się rozwikłać? 

Twórczość Christie to prawdziwa klasyka. Jej książki czyta się zawsze z ogromnym zaciekawieniem. Przyznam szczerze, że zawsze staram się rozwiązywać zagadki z głównym bohaterem, ale ten jest zawsze o krok przede mną. Fabuła w tej powieści jest naprawdę zagmatwana, ale to dobrze, bo przecież to kryminał. Na duży plus zasługuje dynamika akcji oraz kreacja postaci. Autorka zadbała o psychologiczną stronę ich osobowości, co bardzo mi pomogło w dogłębnym wejściu w tę historię. Jeśli szukacie dobrego, świetnie napisanego kryminału, to koniecznie dajcie szansę tej pozycji. Warto.